Силові структури мають перевірити факти спекуляцій банкових установ на валютному ринку

Народний депутат України Ігор Артюшенко подав депутатське звернення Генпрокурору України, а також міністру МВС та голові СБУ, з вимогою розслідувати факти спекуляцій ряду банків на ринку валют.

Народний обранець зазначає, що одним із факторів, що негативно впливає на курс гривні, є оплата в іноземній валюті, придбаній на Міжбанку, за фіктивними зовнішньоекономічними договорами.

«Метою таких операцій є виведення іноземної валюти за межі України для подальшого отримання комерційної вигоди за рахунок курсової різниці. При цьому, не дивлячись на наявність у держави важелів для ефективної протидії фіктивнимому підриємниству та боротьби з фіктивними угодами, які спрямовані на виведення за межі території України іноземної валюти, тіньовий ринок продовжує спекулювати валютою, яка була куплена в тому числі і за кошти рефінансування банків через фіктивні угоди по імпорту», – заявив Ігор Артюшенко.

У направлених зверненнях парламентар вимагає від очільників силових структур розпочати перевірку усіх юридичних осіб, які купували валюту на Міжбанку з листопада 2014 по лютий 2015, для здійснення закупівель іноземних товарів та послуг, на предмет присутності у їхній діяльності ознак фіктивного підприємництва.

В разі виявлення порушень, народний депутат закликає притягнути винних до відповідальності, встановивши в яких фінансових установах вони брали гривню для купівлі валюти і чи не було це результатом змови фінустанови та підприємства задля отримання вигоди шахрайським шляхом.