“Тарас Шевченко дав нам ту зброю, яка нерідко була для окупанта найбільшим подразником. Ця зброя – слово!”

9 березня українці традиційно вшановують пам’ять Великого Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка. У зв’язку з цим в Запоріжжі пройшла низька урочистих заходів, в яких взяли активну участь представники Запорізької міської організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка», та її очільник, народний депутат України Ігор Артюшенко.

Традиційно вшанування пам’яті Тараса Шевченка відбулось біля однойменного пам’ятника, встановленого перед Шевченківською райадміністрацією. Сьогодні саме сюди з’їхалися представники міської та обласної влади, творчі колективи міста, школярі на чолі з викладачами, українська інтелігенція та всі небайдужі запоріжці.

«Сьогодні ми святкуємо День Народження батька українського народу, великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка. В кожного народу, у кожної нації в скрутний час з’являється свій пророк. Є такий і в нас, і сьогодні ми всією країною вшановуємо його пам’ять.

Тарас Шевченко дав нам ту зброю, яка нерідко була для окупанта найбільшим подразником. Ця зброя – слово! У своїй поезії він подарував нам віру у вільне майбутнє, яке мусимо відстоювати і нині, під час агресії Москви.

Я впевнений, що як заповідав Кобзар, пройшовши через усі труднощі, ми будемо жити «в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій». Ця сім’я – сім’я демократичних, розвинених, заможних європейських держав. «І на оновленій землі врага не буде, супостата».

Змагати до цього кожним своїм вчинком ми маємо щодня. Адже – борімося і поборемо! Слава Україні!», – зазначив Ігор Артюшенко.

На вшануванні 202 річниці з дня народження Тараса Шевченка зі сцени лунали його найкращі твори у виконанні вихованців місцевих шкіл. Для всіх присутніх виступили творчі колективи міста, а закінчився захід урочистим покладанням квітів до погруддя Кобзаря.

Наприкінці заходу парламентар, а також представники місцевої влади, військові та активісти поклали квіти до пам’ятника Кобзаря, ушанувавши його світлу пам’ять.

DSC_0383