У Запоріжжі відновлює свою діяльність антикорупційна ініціатива «Стоп-відкат»

У 2012 році в Запоріжжі була реалізована ініціатива «Стоп-відкат», яка об’єднала представників таких громадських організацій, як «Комітет виборців України», «Об’єднання молодих незалежних журналістів», «Запорізька антикорупційна ліга» та «Українська справа». Громадські діячі відстежували законність проведення тендерних закупівель чиновниками, вивчали фінансово-господарську діяльність комунальних підприємств та запам’яталися городянам розкриттям низки тіньових схем. Проект тривав один рік і мав грантову підтримку.

Представники громадської організації «Українська справа», заручившись підтримкою народного депутата України, члена Комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції Ігоря Артюшенко, оголосили про наміри продовжити боротьбу з корупціонерами.

«Народний депутат не хапає чиновників за руки, це завдання правоохоронних органів. Однак моя функція – створити умови для того, щоб мінімізувати корупцію: розробити відповідні закони або звести до мінімуму в існуючому законодавстві корупціогенні чинники. Інша справа, коли відповідні силові структури не реагують на ситуацію. Моє завдання за допомогою важелів впливу і депутатських повноважень домогтися справедливості. Завдяки роботі «в полі» активістів руху «Українська справа», ми зможемо здійснювати прямий, оперативний контроль за діями чиновників і за розтратою бюджетних коштів», – зазначив Ігор Артюшенко.

Як заявляє голова організації «Українська справа» Олександр Пеньков, проект «Стоп-відкат» – це цілком закономірна реакція громадськості на беззаконня, яке продовжує активно «пожирати» всі сфери діяльності міста.

«Поки місцева влада списує все на військову ситуацію в країні, система відкатів нарощує оберти. В рамках проекту «Стоп-відкат» працюватимуть професійні юристи, журналісти, громадські діячі, які будуть ретельно відслідковувати проведення тендерів, порівнювати ціни на заявлені товари та послуги, працювати над судовими позовами учасників незаконно знятих з тендеру, проводити контрольні закупівлі, готувати скарги, позови в суд. Ми плануємо не тільки публічно озвучувати і розкривати тіньові схеми,  надавати інформацію ЗМІ і громадськості через соціальні мережі та сайт організації, а й сприяти законному покаранню чиновників – корупціонерів», – наголосив Олександр Пеньков.