«Українська справа» контролюватиме якість маршрутних перевезень і оголошує у розшук водіїв-порушників

На початку  березня за рішенням виконавчої влади, без будь-яких об’єктивних обґрунтувань, з порушенням процедури та виключно під тиском приватних перевізників, була підвищена вартість проїзду на всіх маршрутах міста.

Проте, як свідчить практика та нарікання мешканців міста, ситуація щодо умов перевезення не змінилася. Водії продовжують перевищувати швидкість, самостійно контролюють кількість пільгових пасажирів, а стан деяких маршруток не відповідає санітарно-гігієнічним умовам.

«Українська справа» оголошує громадський контроль за якістю маршрутних перевезень. Враховуючи положення статей 29 та 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», якими передбачено обов’язок органу місцевого самоврядування компенсувати витрати на пільгові перевезення, а також відповідальність перевізника за відмову від пільгового перевезення, організація підготувала запит до місцевої влади, щодо розмірів та виплат компенсацій перевізникам за перевезення пільгових категорій пасажирів на існуючих автомобільних маршрутах.

Крім того, активісти оголошують конкурс: кожен, хто надішле фотографію водія, який палить за кермом, отримає грошову винагороду в розмірі 30 грн. При цьому треба вказати номерний знак транспортного засобу, дані водія або перевізника. Головне, щоб повідомлення не були анонімними та неправдивими, адже зібраний матеріал використовуватиметься для притягнення винних осіб до відповідальності.

Представники організації «Українська справа» також звертаються до всіх мешканців з проханням інформувати про будь-які порушення під час проїзду в маршрутках.

Кожен, хто став свідком порушень з боку водія, може записати номер маршруту, номер транспортного засобу, данні водія або перевізника, зв’язатися з юристами громадської  організації «Українська справа» та повідомити про порушення.

 

Контакти для фото звіту та скарг: [email protected]

Тел.: +380684970405, https://www.facebook.com/UKRSPRAVA.ZP