«Українська справа» виступила з ініціативою підтримки вітчизняного книговидання шляхом законодавчого врегулювання закупівлі книжок для бібліотек

Представники громадської організації «Українська справа» відправили офіційне звернення до керівництва Запорізької обласної державної адміністрації з ініціативою, спрямованою на стимулювання розвитку вітчизняного книговидання та сучасної української культури шляхом законодавчого врегулювання закупівлі книжкових фондів для бібліотек.

Активісти «Української справи» стверджують, що у 2015 році з обласного бюджету планується виділити 1 220 тисяч гривень для поповнення книжкового фонду трьох обласних бібліотек в Запорізькій області. Сума невелика, втім ані на законодавчому рівні, ані на рівні підзаконних актів немає чіткої регламентації щодо того, на які саме видання витрачаються бюджетні кошти.

Частіше за все питанням у якого видавника та з якої країни купувати книги опікується керівник конкретної установи або закладу. Доволі часто це призводить до того, що книги в бібліотеки закуповуються у закордонних виробників та авторів. Щорічно з обласного бюджету на дані заходи виділяються десятки, а то й сотні мільйонів бюджетних коштів.

За словами Олександра Пенькова, керівника «Української справи», активісти пропонують об’єднати зусилля громадськості та облдержадміністрації і розпочати процес широкого обговорення та напрацювання ідей щодо підтримки українського видавника через регулювання закупівлі книжкових фондів для бібліотек за бюджетні кошти з метою їх подальшого оформлення у законопроект.