В Запоріжжі обговорено проект обласної програми розвитку і функціонування української мови на 2015-2020 роки

Сьогодні, 12 серпня, у стінах Запорізької обласної державної адміністрації відбулась нарада робочої групи по обговоренню проекту програми розвитку і функціонуванню української мови, яку розробили доктор історичних наук Федір Турченко та кандидат філологічних наук Ольга Стадніченко.

Головою робочої групи виступив народний депутат України, очільник запорізької «Просвіти» Ігор Артюшенко. Також до керівного складу групи увійшли народний депутат Микола Фролов і екс-парламентар Олександр Білоусенко.

В самому зібранні взяли участь представники обласної влади, викладачі вищих навчальних закладів та представники громадськості.

На нараді було окреслено основні проблеми функціонування та поширення української мови в Запорізькому регіоні. Зокрема йшлось про проблематику викладання української мови у навчальних закладах і як результат – низький рівень її знання серед населення краю.

Йшлось і про порушення законодавства щодо використання державної мови у рекламній продукції, книговидавництві та інших галузях.

Проект обласної програми, метою якої є усунення вищезгаданих проблем, був високо оцінений учасниками зібрання. Було зазначено, що подібна програма за роки незалежності у регіоні розробляється вперше.

Народний депутат Ігор Артюшенко подякував авторам даного документу та наголосив на його значимості у ідеологічній війні з нинішнім агресором, який веде неоголошену війну на Сході України.

«Ми беззаперечно маємо надати представникам нацменшин можливість збереження власних національних мов, але перш за все, ми маємо потурбуватись про розвиток української мови, яка століттями піддавалась утискам та заборонам. Нині, коли ми маємо не лише збройну війну, а й війну інформаційну, ми маємо надійно захистити нашу мову та культуру від посягань «русского міра», – зазначив парламентар.

Разом з тим, учасники наради зійшлися на думці, що програма має бути доопрацьована, а пропозиції, озвучені на зібранні мають бути включені до документу.

Результатом наради стало створення робочої групи, куди увійшли автори проекту програми, а також представники облдержадміністрації і громадськості, які разом мають напрацювати ідеї і подати їх до 26 серпня в Департамент освіти та науки ЗОДА.

Надалі доопрацьований проект обласної програми розвитку і функціонування української мови на 2015-2020 роки буде поданий на розгляд сесії Запорізької обласної ради.

DSC_0311