Верховна Рада прийняла закон про сільську медицину

Законопроект №7117 «Про підвищення якості медичного обслуговування у сільській місцевості» у другому читанні підтримали 280 депутатів.

Закон сприятиме забезпеченню максимальної доступності медичного обслуговування, територіального наближення та сучасного матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я в сільській місцевості, йдеться в пояснювальній записці.

Реформу сільської медицини підтримав народний депутат, голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко.

– Сільська медицина є окремим пластом сфери охорони здоров’я. Заскорузла інфраструктура, відсутність кваліфікованих спеціалістів, гідного медичного обладнання та часто необхідних медикаментів – ось з чим довгі роки стикалися мешканці сільської місцевості. Паломництво «в місто» для лікування найпростіших захворювань вже є своєрідною традицією для цих місць.

Законопроект закликаний вивести сільську медицину на новий рівень – зробити первинну медичну допомогу доступною та якісною, – зазначив народний депутат.

Нововведення передбачає створення належної інфраструктури та укомплектування сільських медзакладів необхідним обладнанням і лікарськими засобами для надання первинної медичної допомоги. Медсанчастини, фельдшерсько-акушерські пункти та медпункти обладнають комп’ютерами, сучасним медобладнанням та інтернетом. Медзаклади відремонтують і забезпечать сучасним обладнанням, а також побудують дороги до лікарень. На все це планується виділення 5 млрд грн за два роки.

Окрім цього законопроект передбачає впровадження новітніх технологій у сільській медицині. Зокрема, мова йде про телемедицину – можливість надання пацієнтові медичних послуг із консультування, діагностики, лікування з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну інформацією в електронній формі, в тому числі шляхом передачі електронних повідомлень, проведення відеоконференцій.