Відкрито кримінальне провадження щодо фактів розкрадання майна ПАТ «Запорізький сталепрокатний завод»

Народний депутат України Ігор Артюшенко направив Генпрокурору Віктору Шокіну запит щодо розкрадання основних фондів ПАТ «Запорізький сталепрокатний завод» в процесі здійснення процедури  банкрутства.

В минулому підприємство виготовляло щорічно понад 200 тисяч тонн металевих виробів, понад 10 тисяч тонн кабельної продукції та 13 тисяч тонн емальованого посуду. На заводі працювало більше 4 тисяч осіб.

Згодом, метисне і кабельне виробництво було ліквідоване у жовтні 2013 року, а виробництво емальованого посуду – у вересні 2014 року.

Фактично підприємство ліквідоване під час діяльності арбітражного керуючого Сергія Персюка за сприяння органів юстиції.

Сергій Персюк отримав можливість розпоряджатися майном заводу до ухвали господарського суду Запорізької області, в результаті чого було незаконно реалізовано 550 одиниць технологічного устаткування на суму майже 20 мільйонів гривень, а також допоміжні виробництва та інфраструктуру на суму більше 21 мільйона гривень.

У депутатському запиті Ігор Артюшенко наполіг на здійсненні перевірки фактів розкрадання основних фондів підприємства та вживанні заходів, передбачених законодавством для притягнення винних до відповідальності.

Даний запит було зачитано у сесійній залі Верховної Ради України, а його результатами стало відкриття за наведеними фактами кримінального провадження, а також розпочате досудове розслідування.

«Класична мародерська схема минулого режиму – довести до зубожіння підприємство, звільнити працівників, збанкротувати та розікрасти, здавши майно на металобрухт. В наведеному прикладі ми маємо факт злочинного розкрадання майна підприємства у Заводському районі Запоріжжя. Фактичне мародерство зі сторони колишнього арбітражного управляючого має бути ретельно розслідуване. Я зроблю все можливе для того, щоб винні у розкраданні майна «Запорізького сталепрокатного заводу» понесли відповідне покарання», – зазначив Ігор Артюшенко.

сталепрокатний_завод