Відмова від зняття недоторканності – це ганьба українського парламенту – Ігор Артюшенко

Ігор Артюшенко в ефірі 5 каналу обговорив такі питання вчорашнього парламентського дня, як завершення декомунізації, зокрема в частині зміни назви Дніпропетровської та Кіровоградської областей, а також акції протесту, які зараз активно проводять власники не розмитнених авто.

Парламентар розповів, що декомунізація зараз проходить доволі складно через сесійну залу, адже у передвиборчий рік колеги не так охоче йдуть на подібні кроки. Ще два роки тому голоси знаходились набагато легше.

На жаль, коли ми пакетами приймали сотні рішень про перейменування населених пунктів, голоси знаходились значно легше. На все свій час, і на сьогоднішній день, в особливості перед виборчим роком, як перед весною, так і перед осінню, процес прийняття таких рішень йде набагато складніше.

Особисто я готовий і надалі підтримувати відмову від символів радянського минулого, – зазначив народний депутат.

Окрім цього, Голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко розкритикував своїх колег за те, що замість виконання обіцянок щодо скасування депутатської недоторканності, вони ігнорують подання Генпрокуратури та не дають голоси за можливість початку судового розслідування діянь колег.

Зокрема, вчора в сесійній залі було провалено голосування щодо зняття недоторканності зі Станіслава Березкіна.

Я вважаю таке голосування своїх колег ганьбою українського парламенту. На мою думку, про що свідчать і попередні провалені подання прокуратури, в сесійній залі діє «кругова порука», при чому практично у всіх фракціях.

Така ситуація є вкрай неприємною та неправильною. Коли мої колеги апелюють до того, чи є склад злочину в діяннях парламентарів, чи нема, я вважаю, що це – брехня і маніпуляція. Парламент не є судом або слідчим органом. Верховна Рада має лише прирівняти депутата до будь-якого іншого громадянина, щоб він міг доводити свою правоту в суді. А якщо він винен – вже суд призначає відповідне покарання, – сказав Ігор Артюшенко.

Щодо автівок на «євробляхах» та акцій протесту їх власників, то в них народний депутат вбачає наявність окремих схем заробітку грошей, потенційне закриття яких і спонукає людей перекривати траси.

Закони зі змінами правил розмитнення авто прийняті, і коли Президент їх підпише, і вони почнуть працювати, то акциз буде зменшено. Це позитивно вплине на ринок автомобілів та їх ціну. Тобто, кожен пересічний українець не буде висловлювати негатив, бо розмитнити авто буде значно дешевше, ніж зараз.

Разом з тим, цей закон прибере можливість для реалізації схем з не розмитненими авто. І я вважаю, що саме такі «бізнесмени» частково є організаторами сьогоднішніх акцій протесту. Бо вони хочуть займатись «схематозом», – резюмує Ігор Артюшенко.