Відповідь Генеральної Прокуратури щодо відкриття досудового розслідування по Межейко та Пеклушенко від 19.08.2014

vidpovid-generalnoji-prokuratury-kryminalna-sprava-proty-sina vidpovid-generalnoji-prokuratury-kryminalna-sprava-proty-sina-2 vidpovid-generalnoji-prokuratury-kryminalna-sprava-proty-sina-3 vidpovid-generalnoji-prokuratury-kryminalna-sprava-proty-sina-4

Трохи приємних новин.

Коло звужується…., але однієї особи точно не вистачає.

1) Голова облради Межейко В.І. – підозра у вчиненні правопорушення ч.2 ст.28, ч.1 ст 294 КК України. Запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання за рішенням найгуманнішого Ордженікідзевського суду…, який, доречі, і залишив його на займаній посаді.

2) екс-голова ГУМВС України в Запорізькій області Серба В.І. – підозра у вчиненні правопорушення ч.2 ст.28, ч.1 ст 294, ч.1 ст 365 КК України. Оголошено у розшук.

3) екс-голова Запорізької ОДА Пеклушенко О.М. – підозра у вчиненні правопорушення ч.2 ст.28, ч.1 ст 294 КК України.

Обвинувальний акт стосовно Межейка і Пеклушенка направлено на розгляд до суду 12.08.14.

Щодо участі у розгоні Запорізького Майдану т.зв. “тітушок” – виділені у окреме кримінальне провадження та направлено для подальшого розслідування до облУМВС.

4) екс-смотрящій Анісімов Є.О. – підозра за ч.ч.2, 4ст. 189 ККУ. “Мецената і благодійника”, як про нього думає мер Запоріжжя О.Ч.Сін, оголошено у міжнародний розшук.

5) його подільник Нечитайло В.В. – підозра за ч.4 ст. 189 ККУ. Особисте зобов’язання.

6) керівник його “охорони” Гречковський А.А. – підозра за ч.ч. 2, 4 ст 189, ч.1 ст.307, ч.3 ст. 15, п.7 ч.2 ст 115, п.п. 7, 13 ч.2 ст.115 ККУ та за фактом вчинення злочинів, передбачених ст.205, ч.1 ст. 263, ч.1 ст. 263 – 1 КК України. Тримання під вартою.

7) депутат Запорізької міської ради, головний “реформатор” сфери ЖКГ і відмивання бюджетних коштів Бондаренко О.В, – від 29.07.14 – підозра за ч. 4 ст. 189 ККУ. Потім розшук. 19.08.14 – затримання. Зараз під вартою.

8) головний лікар КУ “Запорізька обласна клінічна лікарня” Тяглий С.В. – підозра у вчиненні злочину за ч.1 ст 364 ККУ від 8.08.14

Крім того на контролі ГПУ перебуває стан досудового розслідування у кримінальних провадженнях за фактами: розтрати службовими особами Запорізької міської ради бюджетних коштів при проведенні конкурсних торгів; розстрати шляхом зловживання службовим становищем грошових коштів концерну “Міські теплові мережі”, розтрати грошових коштів КП “Водоканал”, заволодіння службовими особами МКП “Основаніє” грошових коштів, розстрати шляхом зловживання службовим становищем грошових коштів службовими особами “Підприємства комунальної власності” та “Виробничого комбінату “Тепловодоканал” м. Енергодара.

Також, головним слідчим управлінням МВС України здійснюється досудове розслідування кримінального провадження стосовно правопорушень у транспортнії сфері Запоріжжя – за ч.4 ст. 189 ККУ. Обгрунтовано підозрюються “анісімовський” депутат міської ради Валіков О.В., Здорік І.О., начальник управління транспорту міської ради Дроздов Ю.В.

9) Наразі Валіков О.В. оголошений у розшук.

І останнє, слідчий відділ УСБУ в Запорізькій області проводить досудове розслідування щодо фактів публічних закликів до зміни державного кордону України, федералізації Запорізького регіону та його приєднання до складу Російської Федерації, які висловлювались на сепаратистському шабаші 5.03.2014 у м. Запоріжжі під стінами міської ради – ч.1 ст.110, ч.1 ст.111 КК України.

Саме такі результати ми маємо на сьогоднішній день.

Як бачите, на фоні перебігу розслідувань кидається в очі єдине – відсутність у списку людини, без організації, згоди та особистої участі якої в корупційних схемах розкрадання бюджетних коштів, коштів комунальних підприємств, здирнициві, доведення міста до економічного колапсу та весняного розгулу сепаратистів просто не могло обійтись.

Не могло, бо ця людина була і, нажаль, залишається владою в нашій козацькій столиці. Це друг “мецената, благодійника”, а, насправді сумнозвісного кримінального смотрящего О.Ч.Сін.

Сподіваюсь, що правоохоронні органи, прокуратура та судді теж бачать цю очевидну річ. Бо справжні друзі мають бути разом завжди – і в радості, і в нещасті. А тому в нашому випадку – у СІЗО або міжнародному розшуці. Але точно не у мерському кріслі.