Я не бачу логіки у проведенні дострокових виборів, бо Україні потрібно продовження реформ – Ігор Артюшенко

Сьогодні в ранковому ефірі програми «ПолітикаUA» на телеканалі Рада Ігор Артюшенко розказав основні завдання та виклики, які постають перед парламентарями протягом як поточного, так і наступних пленарних тижнів.

Перший знаковий момент сьогоднішнього пленарного дня – це підтримка звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням надати Томос на автокефалію Українській Церкві.

«Сьогодні є багато важливих питань, які ми маємо розглянути, але я хочу наголосити на двох з них. На мою думку, є питання тимчасові, а є глобальні рішення, які будуть впливати на нашу державу протягом наступних років, десятиліть та століть.

По-перше, це питання підтримки звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням надати Томос на автокефалію Українській Церкві. Нажаль, поки ми на маємо власної церкви, що спричиняє виникнення політичних маніпуляцій. Ми роз’єднуємось замість того, щоб об’єднатись у Єдину Помісну Церкву.

Якщо ми отримаємо автокефалію, то це буде історична подія. Ми пам’ятаємо, як кілька століть тому нас незаконно позбавили Української Церкви. І саме тоді почалась формуватись ідеологія «великої імперії», «русского мира». Я переконаний, що для утвердження нашої державності нам потрібна Українська Церква», – зазначив Ігор Артюшенко.

Також народний депутат підкреслив важливість переформатування Центральної Виборчої Комісії.

«Вчора профільний комітет обрав 14 кандидатів на 13 посад у ЦВК. Тепер в сесійній залі ми маємо визначити шляхом рейтингового голосування найбільш гідних членів комісії. Наша принципова позиція, що потрібно повне оновлення складу ЦВК. Ті, хто раніше займав посаду у виборчкомі, більше на мають право повернутись туди, бо всі вони встигли себе скомпрометувати.

Зараз ми маємо сформувати такий склад ЦВК, який отримає довіру і парламенту, і ЗМІ, і українського суспільства. Я сподіваюсь, що ми зможемо це зробити сьогодні», – наголосив парламентарій.

Також народний депутат висловився проти проведення дострокових виборів, наголошуючи на тому, що перед Верховною Радою стоїть багато нагальних завдань, які потребують оперативного вирішення.

«У нас залишився рік до виборів Президента, півтора – до виборів депутатів Верховної Ради. Я не бачу логіки у проведенні позачергових виборів. Я бачу логіку тільки у заявах окремих політичних сил, які вкотре грають на цьому питанні. Краще б вони говорили про реформи та власні успіхи.

Ми маємо прийняти Закон «Про державну безпеку». Також важливим є прийнятті нової редакції закону про валюту, який дозволить замінити застарілий документ 1993 року та прискорити приток інвестицій в економіку.

З осені всі політичні сили так чи інакше почнуть виборчу кампанію, будуть намагатись сподобатись виборцям, тому тоді буде не до реформ. І я сподіваюсь, що до травня, крайній термін – до червня, ми зможемо прийняти важливі законопроекти, які продовжать реформи в Україні», – резюмував Ігор Артюшенко.