Законопроект про обмеження для гастролей російських артистів внесуть до порядку денного ВР

Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності підтримав законопроект, що встановлює нові правила і обмеження для гастролей в Україні артистів з Росії.

Ідея підготувати законодавчі зміни в цій сфері виникла у віце-прем’єр міністра України В’ячеслава Кириленка. Ініціативу підтримали народні депутати Олег Медуниця, Ігор Артюшенко, Сергій Рудик, Ірина Подоляк, Олександр Опанасенко та Василь Амельченко, які розробили відповідний законопроект.

Метою законопроекту є удосконалення правового механізму захисту національної безпеки України в гуманітарній сфері, зокрема, шляхом запровадження у гастрольній діяльності правових механізмів протидії антиукраїнським впливам, аналогічних тим, які діють для телерадіопростору, кінопрокату та видавничої сфери, – йдеться у пояснювальній записці.

Нововведення передбачає встановлення особливих вимог до організації гастрольних заходів за участю громадян країни-агресора. Окрім цього автори законопроекту пропонують введення адміністративно-господарської відповідальності організаторів гастролей за недотримання встановлених вимог.

Народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» Ігор Артюшенко підкреслив важливість закону та закликав до підтримки українських артистів.

– Для більшості культурних діячів сусідньої держави поняття «мистецтво» і «пропаганда» вже давно стали синонімами. В умовах гібридної агресії потрібно з особливою обережністю ставитись до гастролерів, які добру частину своєї творчої діяльності розважають окупантів та вбивць. Тим паче, що в нашій країні дуже багато талановитих творчих особистостей.

Тож замість того, щоб наповнювати казну країни-окупанта та дозволяти сіяти ворожу пропаганду, давайте будемо підтримувати українських артистів та убезпечувати інформаційний простір, – сказав парламентар.

Законопроект зобов’язує організаторів гастрольних заходів заздалегідь сповіщати СБУ про запрошення на виступи артистів-громадян РФ не менше ніж за 30 днів до виступу. Тільки після отримання відповіді від СБУ про відсутність законних підстав для заборони в’їзду виконавцю з країни-агресора організатор може проводити захід з його участю.

Законопроект мають внести до порядку денного сесійного засідання Верховної Ради вже найближчим часом.

Наразі в Україні вже діє низка подібних законопроектів. Так, були прийняті закони «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України», «Про санкції», «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту».