Завдяки ініціативі групи народних депутатів, Запорізька область має можливість додатково отримати близько 75 мільйонів гривень субвенцій

За ініціативи ряду народних депутатів України, зокрема Ігоря Артюшенка, Сергія Валентирова та Олександра Пономарьова, керівництво Запорізької облдержадміністрації звернулось до Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка та Голови Комітету з питань бюджету ВР Андрія Павелка з проханням збільшити субвенції задля забезпечення роботи з вимушеними переселенцями.

Народні обранці і обласна влада аргументували свою вимогу тим, що станом на 4 лютого, територіальними органами соціального захисту населення в області взято на облік вже більше 72 тисяч переселенців. В зв’язку з такою кількістю прибулих, зростають потреби у наданні медичної допомоги.

Зокрема, станом на кінець січня, медична допомога була надана більш як 13 тисячам переселенців із зони АТО, з яких близько половини – діти. Окрім того, на території області в сім’ях переселенців народилось вже 457 дітей, з них в обласному перинатальному центрі народились 164 дитини.

Також зростають потреби у збільшенні фінансування освітньої сфери в області. На сьогодні у загальноосвітні навчальні заклади влаштовано 3176 учнів, які прибули в область із зони проведення АТО. 106 учнів із Донецької і Луганської областей були влаштовані в професійно-технічні навчальні заклади.

«В державному бюджеті створено резервний фонд на виконання видатків, які не мають постійного характеру та не могли бути передбачені при його формуванні. За його рахунок ми вимагаємо збільшити обсяг медичної субвенції на 49,8 мільйонів гривень для районних бюджетів і бюджетів міст обласного значення. Також, ми прагнемо збільшення освітньої субвенції на 24, 5 мільйони гривень», – зазначив Ігор Артюшенко.

Народний обранець зазначив, що у випадку отримання медичної субвенції, бюджет Запоріжжя збільшиться на 21 мільйон гривень, Бердянську на 8,8 мільйонів гривень, а Мелітополя більш як на 2 мільйони гривень.

Щодо освітньої субвенції, то Запоріжжя може отримати 9,5 мільйонів гривень, Бердянськ – 5,1 мільйонів гривень, а Мелітополь – 1,5 мільйони гривень.

Крім цього, депутати та керівництво ЗОДА попросили представників уряду сприяти у збільшенні обсягу видатків за КПКВ 7781010 «Здійснення виконавчої влади у Запорізькій області» щонайменше на 8,9 мільйонів гривень для забезпечення належної роботи органів соціального захисту населення.