Ігор Артюшенко: Після скасування депутатської недоторканності якість української політики зміниться

Таку тезу народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко озвучив в ефірі каналу «Рада».
Зняття депутатської недоторканності є одним з головних питань поточного пленарного тижня у Верховній Раді України. Ігор Артюшенко заявив, що голосуватиме в підтримку цього законопроекту.

Моя позиція – я завжди був «за». Це написано в моїй передвиборчій програмі. Сьогодні я теж буду голосувати «за», і я сподіваюсь, що голосів вистачить.
Чи підтримає зняття недоторканності більшість колег – це вже не до мене питання, але б я дуже хотів, щоб всі виконали те, з чим вони обиралися не тільки в 2014-му році, а й в 2012-му, і в 2007-му і в 2004-му. Тому що всі політичні сили, які обіцяли скасувати недоторканність, сьогодні знаходяться в Парламенті . Я би хотів побачити, як вони виконують свої обіцянки. Виконають – молодці, не виконають – голосування всі публічні, нехай наші виборці дивляться, хто як голосує.

Я вважаю, коли ми приймемо скасування депутатської недоторканності якість української політики зміниться. Бо людям, які йдуть до Верховної Ради для того, щоб мандатом прикрити якісь свої незаконні оборутки, корупційні дії, або відверті злочини, вже не треба бути обиратись в Парламент, тому що за порушення закону все одно доведеться нести відповідальність, – наголосив депутат.

Ігор Артюшенко зазначив, що в президентському законопроекті виключається можливість переслідувань депутатів за політичну позицію.

– Зміни, подані Президентом України, передбачають індемнітет. Тобто за політичні виступи, голосування, підписи, наприклад, подання звернень, запитів, в тому числі щодо правоохоронних органів, їх поганої роботи і так далі, депутат не буде нести жодної відповідальності, тому що це його політична позиція. Коли ми кажемо про кримінальні злочини – насилля, корупційні діяння, тощо – тут жодної недоторканності не буде, – підсумував парламентар.

В ефірі програми Ігор Артюшенко окреслив свою позицію щодо можливого перейменування двох областей в рамках декомунізаії – Кіровоградську в Кропивницьку та Дніпропетровську в Січеславську.

– Я буду голосувати за ці перейменування, тому що місто Кіровоград ми перейменували в Кропивницький, а область так і залишається Кіровоградська. Виходить дивна декомунізація – в форматі міст вона є, а в форматі областей її нема.
Григорій Петровський – організатор голодоморів, які вбивали українців, і прибрати назву на честь цієї особи точно потрібно. Погано, що це ми зробили не одним махом тоді в 2015-му, а ще на три роки затягнули.
Щодо назви «Січеславська» – цього року ми святкуємо століття української національно-визвольної революції. Назва «Січеславська область» як раз була прийнята за часів УНР як дань козацтву і Січі. Я особисто буду голосувати «за», і сподіваюсь, що голосів вистачить. А щодо колег-мажоритарників з тієї території, – якщо не згодні, запропонуйте іншу назву, або винесіть альтернативне подання, зберіть під це підписи. Але залишати сьогоднішню назву – просто не логічно, – висловився Ігор Артюшенко.

Ігор Артюшенко підтримав запорізький футзальний клуб

Вчора, 12 вересня, народний депутат України Ігор Артюшенко відвідав відкрите тренування футзального клубу «АРПИ» Запоріжжя, спортсмени якого готуються взяти участь у Екстра-лізі Чемпіонату України.

Раніше керівництво клубу звернулось до Голови Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» з проханням надати допомогу у підготовці до важливих змагань. Парламентар відгукнувся на їх прохання.

Наразі команда готується до першого матчу першості, який пройде вже на цих вихідних в Запоріжжі. Перед важливою грою проти столичного клубу «Хіт» хлопці наполегливо тренуються.

Під час зустрічі спортсмени подякували політику за підтримку та пообіцяли по максимуму викластись в наступному сезоні української першості.

Зазначимо, що за підсумками попереднього сезону запорізький клуб «АРПИ» зміг вибороти золоті медалі першої ліги Чемпіонату України. Тепер же перед хлопцями стоїть нова, більш амбітна мета – спробувати свої сили у змаганнях проти ТОП-клубів нашої держави.

«Спорт – це не лише здоров’я та фізична підготовка молоді, але і шанс власними успішними виступами прославити рідний клуб, місто, а згодом і Україну. Я радий, що в нашому місті знайшлись ентузіасти, які відроджують футзал в Запоріжжі, повернути нашим вболівальникам яскраві та видовищні перемоги улюбленої команди.

Бажаю хлопцям вдалого виступу у Чемпіонаті України та подальших спортивних звершень», – зазначив народний депутат України Ігор Артюшенко.

Ігор Артюшенко: Ми прибираємо несправедливість щодо гендерної ситуації в армії

Сьогодні на засіданні Верховної Ради України депутати прийняли низку важливих законопроектів, які стосуються Збройних Сил України. Серед них –  Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях”.

Згідно нововведенню, жінки і чоловіки на рівних виконують військовий обов’язок, тобто жінок зможуть приймати в добровільному порядку на строкову службу або на контракт, зараховувати в резерв.

Законопроект підтримали 247 депутатів.

В інтерв’ю телеканалу «Рада» народний депутат України голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко наголосив, що прийнятий законопроект прибирає несправедливість, щодо гендерної ситуації в армії та наближає наші Збройні сили до стандартів НАТО.

Сьогоднішній день здебільшого був присвячений питанням військової служби в українській армії, що я вважаю вкрай потрібним в сучасних реаліях. Всі ці законопроекти підтримувала коаліція і я особисто голосував «за», тому що перший і головний з них законопроект якраз стосувався підвищення соціальних гарантій і соціальних стандартів для військовослужбовців, які зараз служать, або які вже відслужили. Це щодо питання їх реабілітації, медичного забезпечення, різноманітних виплат, і так далі. Тобто ми робимо черговий крок для того, щоб військовослужбовець, який захищає Україну, був забезпечений  і розумів, які в нього є права, які є пільги, після закінчення служби.

Другий момент – ми наближаємось до стандартів НАТО і прибираємо несправедливість щодо гендерної ситуації в армії. Вважаю не повинно бути так, що офіцерами не можуть бути жінки, тому що я задаюсь питанням: «а чому ні?». Якщо жінка хоче захищати українську державність, українську Незалежність, то ми маємо надати їй це право. Власне сьогодні ми за це і проголосували, і це якраз один зі стандартів НАТО, який наближатиме нас до вступу до Північноатлантичного Альянсу, – зазначив Ігор Артюшенко.

Також на сьогоднішньому засіданні депутати ухвалили нове військове вітання. Відтепер замість «Здрастуйте, товариші!» та «Бажаємо (бажаю) здоров’я!» військові вигукуватимуть: «Слава Україні!» – «Героям слава!». Ігор Артюшенко наголосив, що таким чином в країні проводиться дерадянизація військової служби.

Найголовніше і найправильніше, це те, що ми проводимо дерадянизацію служби і повертаємо історичне гасло, з яким воювали і військові Української Народної Республіки, українські підпільники. Сьогоднішнє голосування чітко показало, хто на якій позиції стоїть в Верховній Раді і хто підтримує, а хто десь ховається, дістає картки і тікає з залу, – підсумував парламентар.

В Раді прийняли закон, який дає можливість співробітникам Запорізької АЕС отримати житло

Мова йде про законопроект  №3131 «Про внесення зміни до статті 11 Закону України «Про управління об’єктами державної власності» щодо впорядкування процедури відчуження суб’єктами господарювання державного сектору економіки житла своїм працівникам», який депутати прийняли вчора. В Запорізькій області новий закон найбільш вплине на співробітників ЗАЕС.

Ініціативу підтримав народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” Ігор Артюшенко.  На своїй сторінці в соцмережі парламентар повідомив, що “за” проголосували 243 обранці.


«Згідно зі статтею 91 Кодексу законів про працю України, підприємства, установи, організації в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів можуть встановлювати додаткові порівняно з законодавством трудові і соціально-побутові пільги для працівників.

Одним із видів соціально-побутових пільг є забезпечення житлом працівників, які потребують поліпшення житлових умов та кваліфікованих працівників. Зокрема, забезпечення житлом може здійснюватися шляхом надання житлових приміщень, що знаходяться у державній власності (відомчий житловий фонд) або у власності господарського товариства, за договором найму, за договором оренди житла з викупом, за договором купівлі-продажу з розстрочкою платежу та за договором іпотеки», – йдеться у пояснювальній записці законопроекту.

Ігор Артюшенко розповів про перший день роботи нової сесії Верховної Ради

Про те, як парламентарі приступили до роботи після літніх канікул, народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко розповів в ефірі 5 каналу.

За словами народного обранця, він очікував, що більшість колег будуть зосереджені на наступних виборах, тому робота не буде продуктивною. Натомість в перший пленарний день вдалося прийняти п’ять  законопроектів.

–  Йдучи в зал після півторамісячної перерви, я очікував гіршого, бо думав, що остаточно всі політики займуться тільки виборами і роботи не буде, а будуть тільки епатажні заяви по черзі від кожного, а потім всі розійдуться по домівках. От десь півдня все-таки здоровий глузд перемагав, коли ми ухвалили п’ять законів, в тому числі закон щодо відчуження майна для працівників атомних електростанцій. А цей законопроект розглядали десь років три, – наголосив Ігор Артюшенко.

Парламентар спрогнозував, що з наближенням виборчої гонки деякі колеги все ж таки поглибляться в популізм.

–  Якщо принаймні темпом по п’ять законопроектів на день ми будемо ухвалювати, це буде дуже добрий темп. Єдине, що я все-таки в чомусь песиміст, і думаю, що з наближенням виборчої гонки, можливо, десь цей популізм «всіх проти всіх» буде переважати над здоровим глуздом. Подивимося, адже це залежить і від народних депутатів, і від реакції виборців, – підсумував Ігор Артюшенко.

Ігор Артюшенко передав запорізькій гімназії сучасне обладнання для програмування

Відтепер учні гімназії № 31 матимуть змогу відточувати навички програмування на сучасному обладнанні.

Народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко передав навчальному закладу сім наборів Arduino – апаратної обчислювальної платформи,  яка  може використовуватися як для створення автономних інтерактивних об’єктів, так і підключатися до програмного забезпечення, яке виконується на комп’ютері.

Подарунок від парламентаря гімназії вручила помічниця народного депутата Юлія Кисленко під час урочистостей до Дня Знань.

Ми вдячні за підтримку та відгук на наші потреби, – висловила слова подяки директорка Тетяна Трапезіна, – Наша гімназія вже котрий рік поспіль входить до переліку ста кращих в Україні. Ми завжди намагаємося йти в ногу з часом і давати нашим учням якомога більше можливостей для розвитку. Чудово, що у нас є союзники в цій важливій справі, – наголосила очільниця гімназії.

В перший день нового шкільного року привітання від Ігоря Артюшенка отримали ще декілька запорізьких навчальних закладів.

Переможці конкурсу проектів ОСББ продемонстрували, на що витратили призові кошти

В Запоріжжі підбили підсумки конкурсу проектів для ОСББ Заводського та Дніпровського районів, ініційованого народним депутатом України Ігорем Артюшенком.

Автори кращих проектів отримали сертифікати на суму 15 000 тисяч гривень. Призовими стали ініціативи ОСББ «Глазунова 4» в Заводському районі та  ОСББ  «Хакаська 7» в Дніпровському районі.

Мешканці об’єднання співвласників багатоквартирних будинків продемонстрували Ігорю Артюшенку освоєння призових коштів.

Перемога в проекті дала можливість активістам ОСББ «Глазунова 4» встановили на своєму подвір’ї затишний дитячий майданчик та скамійки.

Нововведення вже оцінили жителі прилеглих будівель.

 

–  Питання дитячих майданчиків завжди залишалось одним з найактуальніших для будь-якого двору, – розповідає молода матуся Вікторія, – Однієї гойдалки, зазвичай, буває недостатньо для всіх бажаючих і приємна прогулянка з дитиною перетворюється на вистоювання в черзі. Проте в деяких подвір’ях немає і цього.
Ми з Єсенією та всіма машканцями вдячні народному депутатові за такі ініціативи. З нетерпінням чекатимемо наступних етапів конкурсу, – ділиться запоріжанка.

Мешканці ОСББ «Хакаська 7» приймали участь в конкурсі з проектом освітлення в під’їздах. Дана проблема не один рік ставала каменем спотикання серед мешканців. Жителі постійно страждали від дій вандалів, які відкручували або розбивали лампи. Завдяки перемозі в конкурсі, в під’їздах ОСББ встановили нову сучасну систему освітлення. Серед її переваг не тільки зручність, естетична привабливість та антивандальний ефект (система оснащена датчиками руху), а ще – енергоекономія. Відтепер за електропостачання мешканці ОСББ платитимуть менше.

Голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко висловив сподівання, що інші об’єднання візьмуть приклад з ОСББ «Хакаська 7».

– Ми з мешканцями домовились, що за результатами тримісячного користування системою ми підрахуємо та оприлюднимо відсоток, який вдалося зекономити. Я впевнений, що ця цифра спонукатиме й інші ОСББ користуватися сучасними енергозберігаючими технологіями, – наголосив парламентар.

Ігор Артюшенко зазначив, що він і надалі сприятиме розвитку ОСББ в Запоріжжі, тому вже цього року в місті стартуватиме новий конкурс проектів.

За сприяння Ігоря Артюшенка запорізька школа отримала кошти на ремонт

Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 75, що в Заводському районі, зустрічатиме новий навчальний рік оновленою.

Навчальний заклад є одним з найбільш чисельних в районі – на сьогоднішній день знання в ньому отримують понад 650 учнів. Сама будівля була споруджена в далекому 1962 році, тому питання ремонту постає перед школою кожного року. Не став виключенням і 2018-й.

З проханням допомогти в цьому питанні до народного депутата України, голови Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігоря Артюшенка звернулись представники педагогічного колективу та батьківського комітету. Завдяки сприянню народного обранця проблему було вирішено в найкоротший термін.
За кошти, виділення яких домігся Ігор Артюшенко, в школі оновили санвузли, зробили ремонти в класах та коридорах.

Напередодні свята першого вересня депутата запросили до навчального закладу, аби продемонструвати позитивні зміни.

Від імені батьків, вчителів та учнів висловлюємо подяку за допомогу, – наголосив директор Роман Гончаренко, – Приємно, що у нашої школи є добрі друзі, небайдужі до потреб дітлахів.

Окрім поточного ремонту в навчальному закладі була встановлена нова система освітлення з датчиками руху. Сучасні технології дозволять не економити, але й запобігти проявам вандалізму на прилеглій території.

 

 

Ігор Артюшенко долучився до патріотичного флешмобу

Напередодні Дня Незалежності України Запорізька територіальна організація партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» в мережі Facebook запустила флешмоб «Незалежній_27», учасникам якого пропонували відповісти на питання, що для них є Незалежність. Свій допис користувачі мали супроводити фотографією з прапором України.

За два дні флешмоб охопив декілька країн. Військові, політики, журналісти, активісти, культурні та громадські діячі з різних куточків держави ділилися своїми почуттями. Про важливість Незалежності говорили і українці з Чехії, Польщі та Швеції.

Окрім цього члени Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» записали святкове відеопривітання, в якому розповіли, що для них є Незалежність.

— Кожен по-різному розуміє це слово — Незалежність, але головне, що вона є найвищою цінністю для українців. Особисто для мене Незалежність – це можливість, об’єднавши зусилля кожного з нас, з дня у день будувати соборну, сильну, розвинену європейську країну з обороноздатною армією, потужною економікою та сталими українськими традиціями.

Я переконаний, що все нам вдасться і перемога буде за нами, — наголосив голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко.

Загалом у флешмобі «Незалежній_27» взяли участь понад 200 користувачів соцмереж.

Ігор Артюшенко отримав відзнаку Президента України

Голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» народний депутат України Ігор Артюшенко отримав відзнаку Президента України «За гуманітарну участь в Антитерористичній операції».

Нагороду парламентарю вручив Голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль.

Також Ігор Артюшенко разом з представниками обласної та міської влади, колегами по Верховній Раді взяв участь в урочистостях, організованих на Майдані Героїв. В рамках святкування Дня Незалежності України відбулось урочисте проходження військових підрозділів та концерт військових духових оркестрів.

«Безумовно, почесно та приємно отримувати відзнаку Президента України. Вважаю, що ця нагорода – визнання нашої спільної з однодумцями діяльності, які ще з першого року військового вторгнення на Донбас збирали допомогу для наших захисників, відправляли гуманітарні вантажі на передову та по сьогоднішній день продовжують допомагати і фронту, і родинам загиблих Героїв.

Впевнений, що маючи таких людей, Україна зможе вистояти проти будь-яких викликів. Тому і я спільно з командою запорізької «Солідарності» готовий і надалі надавати підтримку військовим підрозділам, роблячи особистий внесок у обороноздатність нашої держави», – зазначив парламентар.